O Nas Oferta Atrakcje Galeria Dojazd Kontakt
Będąc u nas - warto zwiedzić:

Parowozownia Wolsztyn
Jest nadal czynną lokomotywownią, z której codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasie do Poznania. Jest to jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia. Tylko tutaj codziennie można zobaczyć gorący, buchający parą parowóz.

http://www.parowozowniawolsztyn.pl/


Parowozownia Wolsztyn


Międzyrzecki Rejon Umocniony

Międzyrzecki Rejon Umocniony
Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko - polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna.

http://www.bunkry.pl/pl/

Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra
Dwa największe miasta województwa to Gorzów Wielkopolski i w Zielona Góra. Najcenniejszym zabytkiem Gorzowa jest wczesnogotycka katedra wniebowstąpienia NMP. Zielona Góra jest dużym, historycznym miastem z wieloma zabytkami architektury. Miasto związane jest z tradycją uprawy winorośli i produkcji wina. Obok plantacji na Wzgórzu Winnym znajduje się palmiarnia z egzotycznymi roślinami i największą w Polsce palmą. Zainteresowani mogą zwiedzić Muzeum Ziemi Lubuskiej, w którym mieści się jedyny w kraju dział winiarski.


Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra

© Wszelkie prawa zastrzeżone 2012-2017 | Ośrodek Wypoczynkowy JÓZEFÓW